Informujemy, iż w dniu 13 listopada 2017 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-695), przy ul. Nowogrodzka 47a, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłosiło konkurs :

3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 na projekty w programie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” dotyczące rozwoju oferty Uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji.

Wnioskodawcą projektu jest :

1. a) Uczelnia nie będąca w likwidacji, która nie wystąpiła do Ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego o zgodę na likwidację, ani wobec której Minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego nie ogłosił informacji o zawieszeniu uprawnień uczelni do prowadzenia studiów.
  2. b) Uczelnia, która na celu realizacji projektu nawiąże, do dnia podpisania umowy o dofinansowanie projektu, formalną współpracę z podmiotem działającym na rzecz edukacji, którego doświadczenie
    i merytoryczny zakres działalności związane są z celami projektu.

Projekt przewiduje wyłącznie opracowanie programów kształcenia i realizację działań dydaktycznych wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego lub organizacjami pozarządowymi dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, służących rozwijaniu u jego uczestników kompetencji pozwalających na:
– rozbudzanie ich ciekawości poznawczej;

– stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;
– inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
– propagowanie kultury innowacyjności;
– zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;
– integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich przez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych, popularyzatorskich, a także do wsparcia działalności i podwyższenia jakości już prowadzonych zajęć.

Działania realizowane w ramach projektu umożliwią rozwój co najmniej trzech ze wskazanych poniżej kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych tzw. transversal skills niezbędnych
na rynku pracy:

– umiejętności matematyczno-przyrodnicze;

– umiejętności posługiwania się językami obcymi;

– ICT;

– umiejętność rozumienia (ang. literacy);

– kreatywność;

– innowacyjność;

– przedsiębiorczość;

– krytyczne myślenie;

– rozwiązywanie problemów;

– umiejętność uczenia się,

– umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy.

W konkursie dopuszcza się konstrukcję projektu partnerskiego, o którym mowa w art. 33 ustawy. Nie istnieją formalne ograniczenia co do charakteru prawnego i organizacyjnego partnera – może to być dowolna jednostka, o ile została wybrana w sposób spełniający wymogi, o których mowa w art. 33 ustawy. Sposób i tryb wyboru partnera musi być odpowiednio opisany we wniosku. Formalna współpraca, wymagana zgodnie z kryterium dostępu nr 2, nie obliguje wnioskodawcy do nawiązania partnerstwa. 8 Realizacja projektu w partnerstwie musi mieć swoje uzasadnienie merytoryczne – tzn. dzięki współpracy podmiotów powstanie wartość dodana, niemożliwa do osiągnięcia w przypadku działań podejmowanych indywidualnie lub poprzez zlecanie działań podmiotom zewnętrznym wobec wnioskodawcy. Zasadność realizacji projektu w partnerstwie będzie podlegała ocenie merytorycznej, w związku z powyższym uznanie realizacji projektu w partnerstwie za bezzasadne będzie skutkowało negatywną oceną wniosku.

Maksymalna wartość projektu wynosi  500 000 PLN

Projekt trwa nie krócej niż 12 miesięcy i nie dłużej niż 24 miesiące.

od godz. 08:15 18 grudnia 2017 r. do godz. 16:15 31 stycznia 2018 r.

Pełną dokumentację dotyczącą ogłoszonego konkursu, wraz z regulaminem znajdą Państwo pod adresem: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy—aktualne-nabory/umo17/

1. Pani  Agata Gąska: 77/ 54 15 990, e-mail: agata.gaska@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl
  2. Pani Justyna Chudy – Wójtowicz  tel.:77/54 15 989, e-mail: jchudy-wojtowicz@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl
  3. Kalina Polok   tel.77/5415 988, e-mail: polok@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl