KOMUNIKAT: 2015/CZP/233 Z 24-11-2015

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ogłosiła nabór wniosków na realizacją operacji w roku 2016 w ramach Planu Operacyjnego KSOW 2014-20 dla woj. opolskiego na lata 2016-17
szczegóły znaleźć można pod adresem :

Termin naboru: mija do 3 grudnia 2015 r.

Nabór dotyczy następujących działań KSOW:

1. Działanie 4. Szkolenia i działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla Lokalnych Grup Działania (LGD), w tym zapewnianie pomocy technicznej w zakresie współpracy międzyterytorialnej i międzynarodowej.
2. Działanie 6. Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.
3. Działanie 9. Promocja współpracy w sektorze rolnym i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji.
4. Działanie 10. Organizacja i udział w targach, wystawach tematycznych na rzecz prezentacji osiągnięć i promocji polskiej wsi w kraju i za granicą.
5. Działanie 11. Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.
6. Działanie 12. Identyfikacja, gromadzenie i upowszechnianie dobrych praktyk mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich.
7. Działanie 13. Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Operacje będą realizowane na podstawie umowy o współpracę zawieranej między Województwem Opolskim a wnioskodawcą i partnerami wnioskodawcy (jeśli dotyczy).

Operacje zgłaszane, jako propozycje do planu operacyjnego jednostki regionalnej muszą być zgodne, z co najmniej jednym z celów KSOW na lata 2014-2020 oraz realizować,
co najmniej jeden priorytet PROW 2014-2020. Cele i priorytety KSOW zostały wymienione w Instrukcji do Wypełnienia „Formularza wniosku zgłaszającego operację do realizacji
w ramach Planu Operacyjnego 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Każda operacja może być zgłoszona tylko do jednego działania KSOW.

Każda operacja może być zgłoszona tylko do jednego podmiotu tworzącego strukturę KSOW: danej jednostki regionalnej, jednostki centralnej, Centrum Doradztwa Rolniczego
w Brwinowie czy danego wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego.

Do planu operacyjnego jednostki regionalnej zgłaszane mogą być projekty o zasięgu lokalnym, regionalnym i ponadregionalnym.

Każda operacja podlegać będzie ocenie formalnej, ocenie w zakresie zgodności z: działaniami KSOW, celami KSOW i priorytetami PROW oraz ocenie merytoryczno – finansowej.

Osoba do kontaktu w CZP: Kalina Polok
Centrum Zarządzania Projektami