KOMUNIKAT: 2015/CZP/234 Z 03-12-2015

przypominamy o trwającym naborze wniosków do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC 2014-2020), II oś priorytetowa E-administracja i otwarty rząd, Działanie 2.3. Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego, Poddziałanie 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki (typ II: Cyfrowe udostępnienie zasobów nauki).

Instytucją ogłaszającą konkurs jest: Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ul. Syreny 23, 01-150 Warszawa.

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu ePUAP oraz papierowej w terminie: od 30 września 2015 r. do 29 lutego 2016 r.

Celem konkursu i jednocześnie typem przedsięwzięcia jest: Cyfrowe udostępnienie zasobów nauki.

Typy wnioskodawców:
– centralne jednostki administracji rządowej/organy administracji rządowej,
– jednostki podległe lub nadzorowane przez centralne jednostki administracji rządowej (z wyłączeniem jednostek administracji niezespolonej),
– jednostki naukowe w znaczeniu określonym przez ustawę z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki,
– uczelnie w znaczeniu określonym przez ustawę z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym,
– urzędy wojewódzkie, o ile występują w partnerstwie z podmiotami, wśród których są inne urzędy wojewódzkie.
Jako partnerzy ww. wnioskodawców mogą występować:
– podmioty wskazane powyżej jako wnioskodawcy,
– urzędy wojewódzkie,
– jednostki administracji niezespolonej, o ile wnioskodawcą jest pełniący zwierzchnictwo odpowiedni minister lub centralny organ administracji rządowej,
– przedsiębiorstwa,
– organizacje pozarządowe.

Szczegóły dotyczące przygotowania i złożenia aplikacji: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/23-Cyfrowa-dostepnosc-i-uzytecznosc-informacji-sektora-publicznego-231-Cyfrowe-udostepnienie-informacji-sektora-publicznego-ISP-ze-zrodel-administracyjnych-i-zasobow-nauki-typ-II-projektu-cyfrowe-udostepnienie-zasobow-nauki
W podanym linku zamieszczone są podstawowe informacje dot.:
Ogłoszenie o konkursie.
Regulamin konkursu wraz z załącznikami.
Wzór wniosku o dofinansowanie.
Wzór umowy o dofinansowanie.

Agata Gąska lub Kalina Polok
Centrum Zarządzania Projektami