Informujemy, iż w dniu 5 kwietnia 2017 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 00-695),
przy ul. Nowogrodzka 47a, jako Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ogłosiło konkurs :

3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-MOT/17
na projekty wspierające rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego.

Wnioskodawcą projektu jest szkoła wyższa publiczna bądź niepubliczna, kształcąca co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych jak również niestacjonarnych.

Projekty wybrane do realizacji w konkursie muszą wspierać rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego, stanowiącego duży potencjał rozwojowy dla gospodarki i zatrudnieniowy dla absolwentów szkół wyższych. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez zagwarantowanie współpracy szkoły wyższej z przedsiębiorcą w procesie przygotowania i realizacji procesu dydaktycznego.
Jako przemysł motoryzacyjny IOK przyjmuje przedsiębiorców produkujących pojazdy samochodowe oraz części i akcesoria motoryzacyjne.

W ramach projektu należy przewidzieć działania dotyczące branży zakładające realizację wszystkich wskazanych poniżej elementów:
realizacja wysokiej jakości programów stażowych dla co najmniej 30% studentów kształcących się na danym roku na kierunku objętym działaniami w ramach projektu,
programów rozwoju kompetencji studentów (w oparciu o najnowsze badania rynku) przez pracodawców wskazanych wyżej;
włączania pracodawców w przygotowanie programów kształcenia i ich realizację.

Zakres projektu przede wszystkim ma obejmować realizację działań umożliwiających w krótkim czasie dostosowanie umiejętności, kwalifikacji lub kompetencji studentów do potrzeb potencjalnych pracodawców, przy współudziale tych ostatnich. Włączanie pracodawców w przygotowanie programów kształcenia i ich realizację musi odbywać się wyłącznie w zakresie realizacji programów stażowych i programów rozwoju kompetencji.

Wnioskodawca musi zapewnić, iż co najmniej 50% objętych wsparciem EFS absolwentów uczelni kontynuowało kształcenie lub podjęło zatrudnienie w ciągu 6 m-cy od zakończenia kształcenia

Projekt trwa nie krócej niż 12 miesięcy i nie dłużej niż 42 miesiące.

od dnia 8 maja 2017 r. do dnia 9 czerwca 2017 r.

Pełną dokumentację dotyczącą ogłoszonego konkursu, wraz z regulaminem znajdą Państwo pod adresem:

1. Pani Agata Gąska: 77/ 54 15 990, e-mail: agata.gaska@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl
  2. Pani Justyna Chudy – Wójtowicz :77/54 15 989, e-mail: jchudy-wojtowicz@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl
  3. Kalina Polok 77/5415 988, e-mail: kalina.polok@uni.opole.pl, czp@uni.opole.pl