0001

Informujemy, iż dniu  16.02.2017r. podpisana została umowa o dofinansowanie projektu nr  POIS.01.03.01-00-0125/16-00
pt. „Zintegrowany System Zarządzania Energią Uniwersytetu Opolskiego – Etap I kompleks budynków administracyjno-dydaktycznych przy ul. Oleskiej 48 w Opolu” między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  a Uniwersytetem Opolskim.
Celem ogólnym projektu „Zintegrowany System Zarządzania Energią Uniwersytetu Opolskiego – Etap I kompleks budynków administracyjno-dydaktycznych przy ul. Oleskiej 48 w Opolu” jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów Uniwersytetu Opolskiego i ograniczenie emisji CO2 poprzez głęboką kompleksową modernizację energetyczną budynku uzupełnioną o system monitorowania i zarządzania energią.

W ramach projektu zostanie przeprowadzona głęboka kompleksowa modernizacja energetyczna budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48 w Opolu, który jest budynku użyteczności publicznej..

Wskaźniki produktu:

Liczba zmodernizowanych energetycznie budynków 1 [szt.]

Powierzchnia użytkowa budynków poddanych termomodernizacji 8 322.00 [m2]

Liczba zmodernizowanych źródeł ciepła 1 [szt.]

Dodatkowa zdolność wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych 0,012 [MW]

Wskaźniki rezultatu bezpośredniego:

Roczny spadek emisji gazów cieplarnianych 330,1 Mg CO2/rok

Zmniejszenie zużycia energii końcowej 2 326,0 GJ/rok

Ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej 110,0 MWh/rok

Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej 1 930,0 GJ/rok

Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych 1 056 800,0 kWh/rok

Cel główny zrealizowany będzie  poprzez cele szczegółowe:

– poprawa jakości powietrza i ograniczenie niskiej emisji,

– poprawa stanu środowiska w skali lokalnej dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń szczególnie

szkodliwych dla jakości życia ludzi,

– wykorzystanie technologii OZE do produkcji energii na potrzeby budynków oraz do celów demonstracyjnych i edukacyjnych.

Dzięki realizacji projektu nastąpi włącznie  kolejnego budynku UO w Zintegrowany System Zarządzania Energią na UO. Budowę ZSZE rozpoczęto w poprzedniej perspektywie poprzez termomodernizację 3 budynków z założeniem objęcia wszystkich obiektów UO.

Termin realizacji projektu:  07.12.2015r. – 30.09.2018r.

Wartość projektu:

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu :   3 460 523,10 zł
Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych:  3 228 571,18 zł
Stopa dofinansowania: 85%
Wysokość dofinansowania ogółem: 2 744 285,50 zł

Informujemy, iż  funkcjonuje mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć  finansowych w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ewentualne nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: naduzycia.POIS@mir.gov.pl lub specjalnego formularza, zamieszczonego na stronie :  http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci .

Biuro projektu:

Centrum Zarządzania Projektami